Niewielu bukmacherów decyduje się na oferowanie grania bez podatku swoim klientom, z racji tego, że w ten sposób oni muszą płacić podatek – co naturalnie zmniejsza zarobek. Mimo wszystko, jakie są najlepsze sposoby na to, aby grać bez podatku u buka?

Gra bez podatku u buka – jak to zrobić?

Obstawianie u buka bez podatku?

Niestety, aby legalnie obstawiać zakłady, musimy płacić podatki. W Polsce przy obstawianiu większego zakładu (powyżej 2280 zł) musimy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 12% od postawionej kwoty. Na szczęście można to rozwiązać i oczywiście wtedy nie wchodzimy w szarą strefę. Tak zwana gra wolna od podatku to nic innego jak przerzucanie płacenia podatku na firmę bukmacherską. Dzięki temu bonusowi firma zrekompensuje Ci podatek od zakładu, który gracz musi zapłacić, więc nie wlicza jego pełnego wkładu w łączny mnożnik kursu kuponu.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Który bukmacher oferuje grę bez podatku?

Fortuna to druga najdłużej działająca legalna firma bukmacherska zajmująca się oferowaniem zakładów w Polsce. Zapewnia nie tylko bardzo bogate tradycyjne zakłady, ale dajemy również opcję karcianych lub wirtualnych gier sportowych. Wreszcie, co najważniejsze, gra bez podatku jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu! U innych bukmacherów gry wolne od podatku należy dodawać ręcznie (jeśli są dostępne), wszystko w Fortunie jest w 100% automatyczne. Gracze muszą tylko wybrać typ i dodać je, a gdy wszystkie warunki promocji zostaną spełnione, otrzymają grę od podatku Fortuny. Warto też dodać, że Fortuna oferuje bardzo ciekawe bonusy na start, które możemy znaleźć w jego ofercie.

Jak działa gra bez podatku?

Przy przykładowym obstawianiu 50 złotych faktycznie wykorzystujemy 44 złotych na każdy zakład, ponieważ 6 złotych zostanie automatycznie przeliczone na podatek należny fiskusowi. W ten sposób od początku straciliśmy już część zysku z zakładu, nie mówiąc już o tym, że jeszcze nie obliczyliśmy do tego marży, która może wynosić nawet 20%.

Grając bez podatku, bukmacher może ponieść za nas wszystkie niezbędne wydatki (zwolnienie z podatku), więc nie ma co martwić się o złamanie prawa. Odpowiedni „bonus” zostanie dodany do kuponu, więc jeśli wygrasz, nasz dochód wzrośnie. Niestety żaden bukmacher nie może „uniknąć” opodatkowania zakładów powyżej 2280 złotych. Gdy uda nam się uzyskać wygraną w wysokości co najmniej 2280 zł, musimy zapłacić dodatkowo 10% podatku od zarobionej kwoty. Prowizja naliczana jest w oparciu o potencjalny, a nie rzeczywisty zysk (zakładając 2000 zł i wygrywając 4000 zł, nasz zakład faktycznie nie przekracza 2280 zł, ale nadal podlega opodatkowaniu).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jak sobie poradzić z dodatkowym podatkiem?

Najpopularniejszą metodą jest podzielenie naszych zakładów na mniejsze części. Postawienie 4 kuponów po 600 zł zamiast jednego za 2400zł oznacza, że w teorii każdy zakład wygrywa mniej, ale w rzeczywistości nie zapłacimy tego drugiego podatku podatku. Jeśli to zrobimy, nie będziemy musieli martwić się o płacenie podatków od „ogromnych zysków”. Pamiętaj jednak, że ulgi wolne od podatku zawsze się zmieniają. Może istnieć legalny bukmacher, który oferuje tego typu promocje bukmacherskie przez kilka miesięcy, a następnie po pewnym czasie przestaje promować tego typu zakłady.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZakłady pojedyncze – Poradnik bukmacherski 2021
Następny artykułPoradnik dla nowicjuszy