Zakłady bukmacherskie są jednym z najpopularniejszych zainteresowań wśród osób, którzy na co dzień są kibicami sportowymi. Wielu z nich dochodzi do wniosku, że połączenie swojej pasji, z możliwością zgarnięcia dodatkowych pieniędzy jest naprawdę kusząca. Niestety, prawda jest taka, że żeby cieszyć się z bycia na plusie, trzeba skrupulatnie analizować statystyki – ale nie tylko. Zacznijmy może od tego, że większość typerów w naszym kraju robi to po prostu hobbystycznie. Osób, które rzeczywiście utrzymują się z tego typu zajęcia jest jak na lekarstwo. Jednak ci, którym udaje się „ograć bukmachera” jest bardzo mało i ich obstawianie nie polega tylko na przeglądaniu statystyk i podporządkowywaniu się im. Ich głównym asem w rękawie są systemy bukmacherskie. Gdy wpiszemy w wyszukiwarce takie hasło, wyskoczy nam setki pozycji, które opisują wielość różnych możliwości. To będzie motywem przewodnim naszego dzisiejszego artykułu. Czym tak naprawdę są systemy bukmacherskie? Jakie płyną korzyści z wdrażania ich do naszych zakładów, a także, które z nich są najlepsze? Za moment wszystko Wam przekażemy.  

Popularne systemy bukmacherskie
Popularne systemy bukmacherskie

Czym są systemy bukmacherskie?

Systemy bukmacherskie – jak sama nazwa mówi, to znalezienie sposobu na to, aby stosując pewne reguły dotyczące ilości kuponów, odpowiednim kwotom, czy swego rodzaju postanowieniom, wygrywać więcej – i co najważniejsze – częściej. Jest to tak naprawdę nic innego, jak dobranie odpowiednich środków i zarządzanie budżetem w taki sposób, aby być „na plusie” oraz posiadanie umiejętności wyszukiwania zdarzeń, które są bardziej prawdopodobne niż inne. Brzmi dość skomplikowanie, ale zapewniamy, że jeśli każdy z typerów odnajdzie idealnie dla siebie skrojony system gry, będzie mógł czerpać z niego sporo korzyści. Tak jak już wspomnieliśmy, mamy możliwość wyboru odpowiedniego z nich, spośród naprawdę okazałej listy systemów.

Po co korzysta się z takich systemów?

To pytanie jest zwykle często zadawane na samym początku przygody z bukmacherką. Systemy bukmacherskie pozwalają graczom znaleźć sposób na to, aby po prostu wygrywać. Oczywiście można próbować cały czas typować bez żadnego systemu, czy założonego przez siebie planu, który pozwoliłby na weryfikację tego, czy cały czas jesteśmy na plusie, czy nasze hobby staje się średnio dochodowe i w gruncie rzeczy musimy do niego dokładać. Ważne jest więc prowadzenie takich statystyk, a także ustalenie sobie pewnej kwoty, chociażby tygodniowej, czy miesięcznej, której za żadne skarby nie przekroczymy. Właśnie dzięki temu będziemy w stanie kontrolować swoją grę, a co za tym idzie – tylko zyskiwać.

Najgorsze co może być, to typowanie zakładów zaraz po przegranym kuponie. Przy obstawianiu meczów jedną z głównych zasad jest wnoszenie zakładów w czasie, gdy nie targają nami żadne emocje. Ani te pozytywne, ani tym bardziej – negatywne. Próba odegrania się od razu, zwykle kończy się tym, że pomijamy dane szczegóły, co prowadzi do błędów, które nie miałyby miejsca, gdybyśmy obstawiali dany kupon „z chłodną głową”. Właśnie dlatego zachęcamy z korzystania z takich systemów. Poza uporządkowaniem nam naszych pieniędzy i tego, czy stawiamy kupony racjonalnie może wiele zależeć. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy możemy sobie pozwolić na jeszcze jakiś kupon, czy już nie bardzo. A gdy znajdziemy już taki system, który pomoże nam osiągać zyski, to nie pozostanie nic innego, jak cieszyć się z zarabiania pieniędzy.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Czy dzięki systemom jesteśmy w stanie wygrać więcej?

Systemy bukmacherskie może nie zapewnią nam od razu wyższych wygranych, dzięki którym bukmacher będzie mocno na minusie. Ale w pewnym stopniu możemy posiadać więcej pieniędzy dzięki temu, że korzystamy z odpowiedniego dla nas systemu. Mianowicie chodzi o to, że jeśli racjonalnie podejdziemy do obstawiania i rzeczywiście będziemy się trzymać odpowiednio założonego systemu, to możemy tracić mniej pieniędzy – czy to na bezsensowne kupony, czy wykorzystanie odpowiednich stawek. Oczywiście po czasie, gdy rzeczywiście uda nam się trzymać poziom i nie tracić środków w nieprzemyślany sposób, to zaczniemy dostrzegać – krok po kroku – wzbogacanie się. I właśnie wtedy poczujemy, czy jesteśmy stworzeni do bukmacherki, czy nie. Warto także pamiętać o tym, że możemy wybrać po prostu zły system, który nie jest odpowiedni dla nas. Wtedy proponujemy skorzystać z jeszcze jednego, zupełnie innego. Gdy to nie podziała, to niestety lepiej odpuścić granie systemowe. Jednak z doświadczenia wiemy, że w końcu któryś z systemów załapie.

Trzy  najpopularniejsze systemy bukmacherskie

Czas przejść do konkretów, czyli do poszczególnych systemów bukmacherskich. My wybraliśmy trzy najpopularniejsze systemy – oczywiście należy pamiętać, że jest to nasz subiektywny wybór, który sprawdził się w kilku znanych nam przypadkach.

System Martingale, czyli system prosto z kasyna

Każdy, kto zaliczył chociażby jedną przygodę w kasynie będzie dobrze wiedział, o co chodzi w tej technice. System Martingale, to pierwszy z tych, który naszym zdaniem warto wykorzystać w zakładach bukmacherskich – mimo tego, że stosowany jest on zwykle w kasynie. Samo zastosowanie tego w praktyce jest banalnie proste. Polega on na podwajaniu każdej kolejnej przegranej stawki. Oczywiście najlepiej – i tak polecamy – stawiać za pomocą tego systemu kupony SOLO. Wtedy mamy pewność, że w końcu się uda. Dokładniej mówiąc chodzi o to, aby upatrzyć sobie jedną drużynę – weźmy dla przykładu piłkę nożną. I chociażby niech będzie to zespół, który często remisuje. Dobrym zespołem do takiej analizy będzie Atletico Madryt. Stawiamy chociażby 20 złotych na remis Atletico. Zwykle kursy remisów wahają się w okolicach 3.0-4.0. Jeśli takie zdarzenie nam nie wejdzie, to kolejny kupon właśnie na remis Atletico stawiamy za podwójną stawkę, czyli 40 złotych. I tak do skutku, czyli przy braku remisu, kolejne kupony powinny być za 80 zł, następny za 160 zł. Podwajamy do czasu, aż rzeczywiście nie będzie remisu. Gdy taki nastąpi, to wracamy do podstawowej kwoty – czyli w naszym wypadku 20 złotych na zakład. Możemy oczywiście trzymać się dalej danej drużyny, lub poszukać jakiegoś innego zespołu. Jest to jeden z lepszych systemów bukmacherskich. Niestety wygranie kuponu i wysoki profit z niego może nam zająć trochę czasu. Jednak gwarantujemy, że grając systemem Martingale’a nie stracimy naszych środków.

Płaska stawka, czyli stabilne granie

Kolejnym systemem wartym uwagi jest granie za tak zwaną płaską stawkę. To kolejna z możliwości, która nie jest zbyt skomplikowana, a może przynieść spore przychody. Dzięki swojej prostocie, system płaskiej stawki jest polecany już na samym początku przygody z bukmacherką. Oczywiście najważniejsze jest to, abyśmy się nie uginali i grali właśnie tak, jak sobie założyliśmy. System ten jest bardzo „luźny”, ponieważ nie mamy tutaj ściśle określonego, czy mamy stawiać kupony typu SOLO i podwajać stawkę jak w systemie Martingale. Tutaj możemy obstawiać to, co nam się podoba, czyli kupony AKO, SOLO, a także nieważne jest to, czy wygraliśmy, czy jednak tym razem się nie udało. Na początek ustalamy sobie stawkę miesięczną, czyli kwotę, którą przeznaczamy na obstawianie. Każdy kupon powinien być procentową stawką miesięcznych środków.

Najlepszy system bukmacherski
Najlepszy system bukmacherski

Zwykle preferuje się 2-3% stawki miesięcznej na jeden kupon. Po wdrożeniu się już w bukmacherkę, możemy przejść na 5-6% stawki. Najważniejsze jest to – i jest to główna i jedyna zasada przy obstawianiu płaską stawką – każdy kupon musi być za tą samą kwotę. Wtedy mamy wszystko pod kontrolą i możemy postawić (przy stawce na kupon 2% tej miesięcznej kwoty) aż 50 kuponów. Bardzo mało prawdopodobne jest to, aby na 50 kuponów nie weszło nam chociażby 5, czy 10% z nich. Dlatego jest to prosty i przede wszystkim bezpieczny system obstawiania. Warto właśnie od niego zacząć swoją przygodę z bukmacherką.

System Fibonacci’ego – czyli system dla bardziej zaawansowanych graczy

Kolejny z systemów gry na progresję, czyli przypominający nieco system Martingale’a. Jednak nie jest on już tak łatwy, jak w przypadku tego pierwszego. Pochodzi on rodem z książki, a później filmu „Kod da Vinci”, gdzie również był on wykorzystywany do statystycznych obliczeń. Polega on mniej więcej na tym, że wykorzystujemy specjalnie stworzony ciąg liczb, który pozwoli nam na duży zysk. Zaczynamy od „1” jednostki. Może to być 5 złotych, 10, czy 20. Stawkę wybieramy sami. Potem każdy kolejny przegrany kupon stawiamy za sumę jednostek poprzednich kuponów. Ciąg liczb jest więc następujący: 1,1,2,3,5,8,13,21,34 itd. Oczywiście jak tylko wygramy i wyjdziemy na plus, to wracamy do początku tego systemu, a zysk przelewamy na nasze konto. Tutaj również decydujemy się na  obstawianie SOLO i to najlepiej jednego i tego samego typu. W końcu musi wejść wytypowane przez nas zdarzenie. Należy pamiętać, że system ten również może przynieść nam najpierw dość wysokie straty, jednak musi nadejść moment, aż trafimy typ, a wtedy będziemy na pewno na plusie. Musimy jednak pamiętać, że najpierw będzie trzeba ponieść odpowiednie nakłady finansowe, aby później czerpać zysk.

Oczywiście to tylko nieliczne wybrane przez nas systemy bukmacherskie. Jest ich o wiele więcej i wszystkie różnią się od siebie znacząco. Nie tylko sposobem grania, ale także samym poziomem trudności. Niektóre, jak chociażby system płaskiej stawki, czy nawet Martingale’a jest dość prosty. Biorąc pod uwagę jednak Fibonacci’ego robi się już nieco trudniej. To nie zmienia faktu, żebyśmy czytali o wszystkich systemach bukmacherskich. Być może natrafimy w końcu na taki, który tak do nas przemówi, i dzięki temu będziemy w stanie wygrywać naprawdę sporo. Naszym zdaniem warto jest przede wszystkim korzystać z takich systemów. Po coś w końcu zostały one stworzone. Musimy pamiętać, że z większości z nich korzystają typerzy zawodowi, którzy utrzymują się właśnie z obstawiania meczów. Właśnie tego życzymy wszystkim tym, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie. Przy odpowiednim wykorzystaniu wiedzy jesteśmy w stanie być na plusie. A o to przede wszystkim chodzi w typowaniu.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

Poprzedni artykułJak obstawiać przez telefon? Aplikacje mobilne Betclic, STS, Fortuna
Następny artykułNowy iPhone – czego nowego się spodziewać?
Kiedyś uwielbiałem grać u bukmacherów stacjonarnych, ale obecnie mam na to za mało czasu. Kocham obstawianie live oraz śledzenie ciekawostek statystycznych. Bardzo nie lubią obstawiać amerykańskich lig ;)