Obstawianie na zakładach bukmacherskich dla niektórych jest naprawdę świetną zabawą, o ile jest to robione w sposób kontrolowany i umiarem. Jak zacząć obstawiać zakłady? Dzisiaj wam o tym opowiemy.

Poradnik dla nowicjuszy

Wybierz odpowiedniego bukmachera

Na początku, zanim zaczniesz przygodę z bukmacherką wybór dobrej firmy jest podstawą, dlatego zanim postawisz swój pierwszy zakład rozejrzyj się na rynku bukmacherskim. Robiąc to zyskasz między innymi najlepsze bonusy na start oraz będziesz otrzymywał najlepsze oferty na zakładach.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Zwróć uwagę na kursy

Czym niższe kursy tym twoja wygrana będzie również niska. Oczywiście takie coś nie jest tak przyjemne, jak wygranie kilkunastu tysięcy złotych – ale musimy pamiętać, że wszystko osiąga się powoli. Natomiast na niskich kursach jesteśmy w stanie nauczyć się zarządzać kapitałem i wygrywać większe pieniądze u bukmacherów. Tak więc, lepiej jest na początku inwestować na niskich stawkach i z biegiem czasu systematycznie je powiększać. Ważne jest, żeby pamiętać o tym, że pojedyncze zakłady są najbezpieczniejszą formą obstawiania i od nich należy zacząć. Stawiając na tego typu zakłady możemy być spokojniejsi, że wygramy, dzięki czemu możemy zainwestować więcej pieniędzy. Obstawiając zakłady bukmacherskie, należy je dokładnie przeanalizować pod każdym względem, ponieważ tym sposobem zminimalizujemy ryzyko przegranej, jednakże należy pamiętać, że porażki chcąc nie chcąc będą, gdyż jesteśmy tylko ludźmi i to jest jak najbardziej normalne.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Pamiętaj aby rozrywka nie zamieniła się w uzależnienie

Mimo, że uzależnienie od zakładów bukmacherskich jest niewielki, należy pamiętać, że nadal jest realne i trzeba na nie uważać. Jednak duża część osób nie wie zidentyfikować uzależnienie od gier bukmacherskich, ponieważ w tej sytuacji objawy nie są takie oczywiste, jak w innych uzależnieniach. Nie mniej jednak pewne cechy osobowości prowadzą ku uzależnieniu. Pasja do obstawiania, objawia się zazwyczaj u osób impulsywnych, szukających mocnych wrażeń oraz takich którzy chcą rozładować stres. Zazwyczaj wiąże się to z niedojrzałością emocjonalną, niską samooceną lub wyobcowaniem z otaczającego ich środowiska. Potencjalne uzależnienie objawia się, także z wyrażaniem swoich uczuć i potrzeb. Najprościej chronić się przed tym w sposób który polega na ograniczeniu swoich wydatków na zakłady, prostym przykładem jest, jeśli twój miesięczny budżet który założyłeś na zakłady się skończył po prostu nie graj aż do następnego miesiąca. Jest to bardzo skuteczne i proste rozwiązanie. Osoba grająca nie musi martwić się utratą większej ilości pieniędzy, ponieważ dostaje informacje, że jego budżet na ten miesiąc się skończył i nie może grać już w tym miesiącu. Ważne jest, aby pogodzić się z utratą założonej gotówki i opanować chęć ich odzyskania za wszelką cenę. Nie jest to łatwe, ale jeżeli opanujesz tą metodę pomoże Ci ona na nie zrujnowanie swojego budżetu domowego.

Poprzedni artykułGra bez podatku u buka – jak to zrobić?
Następny artykułSporty wirtualne w bukmacherce